Komentovaná vycházka

pěšky „Přes Beranec na Krkavčí skály“

Termín: So 9. listopadu 2019, sraz v 9.15 hod

Start: 9.20 hod v Neřežíně na parkovišti za vodní nádrží Záskalská (v mapě)

Doporučujeme přijet vlastními autem na parkoviště v Neřežíně. Z Prahy přijede vlak 7:59 do Hořovic, v 8:20 odjíždí autobus do Komárova. Z Plzně přijede vlak v 7:56 do Hořovic, 8:20 odjíždí autobus do Komárova. V Komárově je autobus v 8:35. Z Komárova po vlastní ose do Neřežína na parkoviště za vodní nádrží Záskalská to je cca 35 minut.

Cíl: Návrat cca po 3,5 – 4 hodinách zpět do Neřežína

Délka: cca 7,6 km, cca 3,5 hodiny včetně zastávek

Náročnost: mírné stoupání, střední zátěž, převýšení jen 200 m

Pro rodiny s dětmi: vhodná pouze pro zdatnější děti

Co uvidíme: Dozvíte se, proč se Jedové hoře, jejíž historie sahá až do doby Keltů, říká také Dědova hora. Projdeme jednou ze zoologicky a botanicky nejvýznamnějších lokalit středních Brd. Osloví vás záhadný a mystický příběh, který se skutečně stal. Zastavíme se na zřícenině hradu Valdek, kde vládli páni Zajícové, jejichž rod sahá až bájnému Bivojovi. Jejich skutečný předek Dětříšek přinesl na zádech za uši živého kňoura. A tak měli ve svém erbu kančí hlavu a také zajíce ve skoku. Podíváme se na valdeckou roubenou myslivnu, která je pečlivě zrekonstruovaná, a turistickou chatu ze třicátých let minulého století, která sloužila svému účelu jen krátkou dobu.

S sebou: Vhodné oblečení a obuv, pláštěnku, dostatek tekutin a svačinu. Cestou lze doplnit vodu z několika studánek, ale jídlo si nikde nekoupíte.

Zpracovala a výlet povede: Marcela FLÍDROVÁ

Podmínky konání: Pokud v době startu bude pršet, akce se nekoná

Rezervace můžete provádět na tel. 725 443 243 (Po – Ne: 9 – 17h).

V případě deště, mokrého sněžení či výstrahy ČHMÚ se výlet nekoná. Informace o zrušení akce naleznete zde nebo na http://www.plzenskonakole.cz/cz/cykloprohlidky-215 a na tel. 725 443 243 (Po- Ne: 9 – 17h).

Cena za tento výlet s průvodcem činí pro dospělé 120Kč, pro děti 80 Kč, pro rodinu (max. 4 os. 160Kč)

Categories: