Výpravy geoškol do pravěku

Národní geopark Barrandien přichystal na závěr října pro své partnerské geoškoly pestrý program. „Připravené akce obohatily nabídku geoškol, která byla díky koronavirovým opatřením v loňském školním roce ochuzena“, uvedl Luboš Gardoň ředitel geoparku Barrandien.

50 žáků příbramské ZŠ Bratří Čapků navštívilo nově otevřené Dinosauria Museum Prague, které je partnerem geoparku. Zde je přivítal průvodce paleontolog Štěpán Pícha a také známý paleoartista Jan Sovák. Děti měli možnost vidět nově otevřené expozice s originály koster pěti dinosaurů. Dozvěděli se o vzniku fosílií a spoustu dalších zajímavostí ze života v druhohorách. „Projekt geoškol je vítaným zpestřením a přínosem pro výuku geologie, která jinak bývá neoblíbeným předmětem“, říká Alena Mašiková ředitelka ZŠ Bratří Čapků.

Dvě třídy ze ZŠ Školní, Příbram se v rámci komentované prohlídky výstavy Příběh života v Domě NATURA seznámily s vývojem života na Zemi. Na jedinečných ilustracích Jana Sováka děti viděli původní obyvatele prvohorních moří, která se rozlívala na území Příbramska a Brd. Na závěr si mohli odnést i jejich čokoládové odlitky.

Další aktivitou byla geovycházka na paleontologické naleziště v Rejkovicích pod vedením geologa Štěpána Raka. Přímo v terénu žáci objevovali trilobity, kteří jsou důkazem původních prvohorních moří. Nalezené fosílie jim poslouží v další výuce v rámci projektu geoškol.

Národní geopark Barrandien připravuje nové zajímavé nápady pro výuku v příštím pololetí.

Aktuální nabídku geovycházek pro školy i celou rodinu najdete v sekci Zážitky / Komentované prohlídky.

Categories:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *